Lze přestat kouřit s elektronickou cigaretou?

lindsayfox / Pixabay

V posledních letech se rozmáhá trend odvykat si od kouření za pomocí elektronické cigarety. Kuřák má totiž stále pocit, že kouří, i když do sebe dostává o dost méně škodlivých látek a nikotinu. Jenže odvykání pomocí e-cigarety není úplně tak jednoduché. Abyste si totiž opravdu odvykli od klasického kouření, nestačí mít pouze elektronickou cigaretu. Jedná se o mnohem složitější proces. Úskalí a komplikace, které vás mohou nepříjemně překvapit, naleznete o pár řádků níže.

Správná náplň do elektronické cigarety

V prvé řadě je důležitý výběr správné náplně do elektronické cigarety. Teď ale nemluvíme o správné příchuti, ta je pouze na vás, ale o správném množství nikotinu v e-liquidu. Nikotinu by mělo být v e-liquidu co nejméně, tedy maximálně do 12 miligramů nikotinu, na mililitr e-liquidu. Na začátku si samozřejmě můžete vybrat e-liquid s vyšším obsahem nikotinu, který budete postupně snižovat na úplné minimum, tedy na 0 mg nikotinu/ml. Ovšem pořádně se zamyslete, jak moc silným kuřákem v současnosti jste. Pokud kouříte pouze příležitostně, dalo by se říct takřka svátečně, bude pro vás obsah nikotinu 12 miligramů na mililitr e-liquidu zbytečně mnoho, a proto si hned na začátku vyberte z některého menšího množství, například 6 mg nikotinu/ml.

Kouření jen občas

Výběr správného liquidu ale stále ještě neznamená, že se odnaučíte kouřit. Spousta kuřáků propadá v domnění, že když mají v cigaretě méně nikotinu a když elektronická cigareta prakticky nejde cítit, že mohou kouřit neustále a všude. To je ale mýtus a naprostý omyl. Pokud chcete opravdu přestat kouřit, i kouření samotné elektronické cigarety budete muset omezovat. Nejlépe si všechno zapisujte, například kdy jste kouřili, jak dlouho jste kouřili a kolik jste toho asi vykouřili. Některé elektronické cigarety mají tuto funkci již zabudovanou, tudíž budete mít o starost méně. Postupně délku i četnost kouření omezujte. Jednou se díky tomu určitě dočkáte dne, kdy všechny klasické cigarety i svou elektronickou cigaretu hodíte do koše. Vše je pouze otázkou času a vaší pevné vůle.

  Komentáře k článku

 1. Miriam   •  

  Už půl roku se snažím přestat kouřit. Ze začátku se mi to moc nedařilo. Zkusila jsem přestat i ze dne na den, ale od toho jsem okamžitě upustila. Pak jsem našla na netu stránky právě o odvykání kouření a elektronických cigaretách http://www.prestavamkourit.cz/ Nakonec jsem si řekla, že to vyzkouším. Už je to víc jak čtvrt roku co jsem přešla na elektronické cigarety a zdá se mi, že to funguje. Pomalu jsem začala snižovat dávky nikotinu a nedělá mi to problém

 2. katka   •  

  Ahoj všem, jsem kuřákem od 15let tedy kouřím už 20let, krabičku deně. Nikdy se mi nepovedlo přestat ani na jeden den i když mi bylo hodně zle. Ted jsem prodelala zánět prudušek a chut na cigaretu mne uplně opustila. Jsou to teprve 4dny co nekouřím . Krabičku z jednou cigaretou mám pořád na stole no uvidím jestli se mi to povede.

 3. Belamy   •  

  Tak to ti držím palce. Už je to nějakou dobu co jsi zveřejnila příspěvek, tak by mě zajímalo jak ti to jde, ale pochybuji, že sem ještě zavítáš 🙁
  Co mě se týče, tak ačkoliv by si to několik lidí přálo tak se mi přestávat kouřit nechce. Sice jsem přešel na elektronické cigarety, ale jsem spokojen tak jak jsem teď. E-cigaretu jsem si oblíbil, ty klasické už vůbec nekupuji. Jen tak pro zábavu, víte jak vlastně taková e-cigareta funguje? Koukněte se tady http://www.e-smoke.cz/video.html pěkná videa 🙂

 4. Karel   •  

  Za čal sem kou řit od desti let potom sem přestál diš sem chodíl do školy tak mi spolužaci býlí kuřaci tak mě to pořat nutílo a nutílo tak sem do toho za s sem do toho spad kouřil sem dal a dal potm mě to uš nak ne bavilo tak sem kouřil jenom op čas jinak uš toho chci poravdu nechát chci byt zdravi a ne nemocni takovou hruzu co se vtělé tvoři to se mi vubec ne líbi.Ne budu si kvuli tomu ničít žívot a ni svoje tělo kolik lidí sou kvuli tomu nemocni.Jednou sem bíl na plicním od děléním a tam sem viděl ty lídi ktere tam moc trpěly biláto opravdu hruzá ne ni to oprávdu pěknej pohlét.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.