Stručný průvodce koupí motorové pily

Kdo vlastní zahradu nebo se stará o veřejnou zeleň či kácení stromů, neobejde se bez kvalitní motorové pily. Současný trh nabízí řadu moderních pil, které se od sebe liší s ohledem na fakt, pro kterou činnost se budou využívat. V nabídce naleznete kvalitní pily motorové od celosvětově uznávaných výrobců.

Profesionálové potřebují především maximální výkony

Středně silné motorové pily pro lesnictví je určitě uspokojí, protože se jednoduše obsluhují. Lze s nimi snadno provádět probírky nebo těžby menších objemů i v silných porostech. Dlouhodobé nasazení s maximální výkonností zajistí profesionální silné pily pro nejvyšší zatížení, určené pro lesnictví a těžbu a zpracování tvrdého dřeva. Tyto motorové pily například zaručují startování bez problémů při každém počasí.

Speciální ergonomicky řešené pily využijete při ošetřování stromů, odměnou vám budou skvěle čisté řezy a minimum poškození kůry. Pro ošetřování stromů ve větší výšce – až několika metrů, zvolte vyvětvovací pilu s dlouhou teleskopickou tyčí.

Sortiment motorových pil je v současnosti skutečně široký a vy se při výběru řiďte především vlastními zkušenostmi a potřebou, kde pilu nejvíce uplatníte. Důležitým faktem při pořizování nové motorové pily je i čas, po který ji budete používat. Půjde o občasné používání nebo každodenní zápřah při maximálních výkonech? Profesionálové potřebují k řezání profesionální pily, ostatní mohou vybírat mezi všestrannými pilami s nižším výkonem, spotřebitelskými k občasnému využití nebo speciálními modely na určité práce na stromech.

Všímejte si rovněž funkcí, které konkrétní druhy pil nabízejí. Mají snadné startování a ovládání, vyvážený motor nebo snížené vibrace na rukojeti? Předem myslete i na dostatečnou údržbu a ujistěte se, že prodejce zajišťuje obsáhlý servis k danému modelu motorové pily.

Motorové pily STIHL

Firma STIHL má již za sebou dlouholetou tradici – historie sahá až do roku 1926, kdy byla založena v Německu Andreasem Stihlem a několika spolupracovníky. Již roku 1929 jimi byla představena úplně první přenosná motorová pila. V současnosti se může chlubit celosvětovou popularitou a zároveň dobře zajištěným servisem.

Pily STIHL patří mezi nejprodávanější od firmy s největší výrobní kapacitou na světě. Spolehnout se můžete na kvalitu a skvělá inovační technická řešení. Mezi jinými například vyhledávejte akce na motorové pily s označením STIHL MS 261. Tento typ vznikl jako nástupce celosvětově nejprodávanějšího modelu STIHL MS 260. Velmi lehká motorová pila se snadno ovládá a hodí se pro náročné domácí i profesionální zákazníky.

Samozřejmě oproti slavné předchůdkyni očekávejte mnohá vylepšení – moderní motor s nižší spotřebou paliva, nižší emisí spalin a vyšším výkonem, se systémem vzduchové filtrace a antivibračním systémem. Pro dřevorubce pracující během zimní sezóny je zajímavé i kombinované vytápění rukojeti a karburátoru.

Moderní a inovativní pily STIHL využijete při mnoha činnostech. Pracujete s pilou jenom občas nebo každodenně? Vybírat můžete benzínové pily pro přípravu palivového dříví a údržbu pozemků, benzínové pily pro zemědělství a zahradnictví, středně silné motorové pily pro lesnictví, silné motorové pily pro lesnictví, pily pro ošetřování stromů, pro záchranářské akce, elektrické a akumulátorové pily a vyvětvovací pily.

Potřebujete prořezat stromy, připravit si palivové dříví na zimu nebo se postarat o pěkný vzhled zahrady či veřejného parku? V praxi očekávejte lehké kompaktní pily s jednoduchým provozem a maximálním výkonem. Vaše farma, les a okolí domu budou naprosto skvělými prostory díky odolným a spolehlivým motorovým pilám, které si můžete vybírat v široké škále různých druhů.

Motorové pily Husqvarna

Momentálně řešíte výhodné akce na motorové pily, protože si potřebujete nějakou kvalitní pořídit pro úpravy v okolí domu? Možná patříte mezi profesionály a motorové pily se vám pod rukama protáčejí skoro každý den. Motorové pily Husqvarna vám nabízejí široký sortiment, kde není nouze o kvalitu při maximální výkonnosti. Svůj výběr uskutečňujte podle druhu pohonu a podle použití. K dostání jsou řetězové pily na benzín, elektrické motorové pily i vyvětvovací speciální motorové pily. Na své si přijdou profesionálové, farmáři i ostatní, co pily potřebují jen občas.

Motorové pily Husqvarna se vyznačují maximální bezpečností (řetěz se zastaví pod jednu vteřinu). Výrobce nepodceňuje ani ochranu proti elektrickému nebo mechanickému přetížení v případě zaseknutí řetězu. Samozřejmostí jsou praktické ergonomické požadavky. Dalšími důležitými znaky dobré motorové pily jsou nízké vibrace a hlučnost.

Nevíte, kterou pilu upřednostnit? Zaměřte se na druhy práce, které s nimi hodláte provádět! Budete prořezávat větve, lehce řezat slabší průměry, silné stromy nebo žádáte hobby využití? Husqvarna má pro vás řadu skvělých řešení několika druhů pil. Výhodou pro vás bude snadné a rychlé startování, bezproblémové ovládání, ergonomický design, zachycovač řetězu, nižší spotřeba paliva a nižší hladina emisí, účinná brzda, nižší míra opotřebení.

U motorové pily Husqvarna se setkáte například se systémem Air Injection, což je odstředivý systém čištění vzduchu, který se stará o delší intervaly mezi čištěním filtru a o menší míru opotřebení. Nastavitelné olejové čerpadlo vás zase umožní jednoduché seřízení mazání řetězu podle aktuální potřeby.

Antivibrační tlumiče zdárně absorbují vibrace, což je pro ruce obsluhy značná úleva. Lehké a výkonné motorové pily jsou skvělým řešením pro práce na zahradě, v lese, v domě i při záchranářských pracích.

Brusky na motorové pily

Motorové pily využijete při mnohých činnostech, kde jsou maximálně namáhány a není divu, že potřebují pravidelnou údržbu, aby i nadále perfektně fungovaly. Pily se musí pravidelně čistit a správně napnutý a ostrý řetěz je nezbytným prvkem při podávání dobrých výkonů každé motorové pily. Pro nejlepší péči je nezbytné časté ostření řetězu při dostatečném množství oleje.

Jak poznáte, že potřebují vaše řetězy motorové pily nabrousit? Jde o velmi jednoduchý postup – podívejte se na hoblinky, které během řezání odpadávají. Pokud jsou příliš tenké a jemné (pod 4 mm), máte řetěz už zcela tupý. Tupost řetězu má za následky nejen schopnost neřezat, ale dochází i k neúměrnému zatěžování motoru pily. Při každém naplnění nádrže byste měli řetěz přejet pilníkem a po cca deseti naplněných nádržích přejít k naostření na brusce na motorové pily.

Pokud chcete efektivně nabrousit řetězy motorových pil, pořiďte si brusky na motorové pily. Co vše vás bude při pořizování zajímat? Hlavním ukazatelem je výkon, v jakém úhlu zajíždí do řetězu a důležitá je rovněž doba, kdy se zanese a následně otupí brusný kotouč. Otupení brusného kotouče také ovlivňuje způsob práce, promazání řetězu a materiál, který řežete. Při nákupu se setkáte s mnoha modely brusek. Budete brusky na řetězy používat často nebo jen občas? K občasnému broušení můžete využít servisů, pro větší objem ostření pořiďte kvalitní brusky na motorové pily, abyste levnými a nekvalitními výrobky nezničily řetězy.

Existují druhy brusek, vhodné pro nabroušení různých typů řetězů motorových pil. Brusky na motorové pily mohou obsahovat zajímavé příslušenství jako brousek namontovaný již k pracovnímu nástroji. Při elektrickém pohonu se brousí jeden zub po druhém, až do zakončení celého řetězu.

Každopádně nezbývá na závěr, než poradit správný výběr se snadnou obsluhou, skvělou životností a dobře zvládnutou prací.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *