House Property Real Estate Mortgage  - Tumisu / Pixabay

Vyplatí se koupě nemovitosti v dražbě?

Nemovitosti jsou v naší republice stále dražší. Je ale jedna možnost, jak lze získat dům nebo byt za podstatně niší cenu. Nese to ale určitá rizika.

Jen málo Čechů si v současné době může dovolit pořídit si vlastní bydlení bez hypotéky. Ceny nemovitostí v posledních letech velice vzrostly a díky tomu, že se podle předpokladů odborníků stále ještě nezastavily, je o nemovitosti velký zájem. Proto jsou ceny často přemrštěné.

  • Pokud chcete bydlet ve svém, pak asi budete muset o nějakém druhu úvěru uvažovat.
  • Nejvýhodnější je klasická hypotéka, kterou nabízejí bankovní instituce.

o   Jejich nabídky najdete snadno na internetu a při výběru vám pomůže hypoteční kalkulačka Finanční patron.

K dispozici jsou i spotřebitelské nebo podnikatelské úvěry. Online rychlá půjčka pro podnikatele je ale hůře dosažitelná. Pokud u banky neuspějete, pak máte ještě možnost využít nebankovní poskytovatele. Jejich seznam se uvádí na stránkách ČNB. Zde jsou uvedeni pouze ti nebankovní poskytovatelé, kteří mají od České národní banky licenci. Jestliže na seznamu některý z nich chybí, pak se nejedná o solidního věřitele.

Možnost, jak překlenout dobu do získání úvěru u banky

Nebankovní společnosti nabízejí úvěry právě klientům, kteří neuspěli u banky. Pro tyto klienty je nebankovní půjčka vhodná většinou pro překlenutí doby, po kterou jsou pro banku nebonitním klientem. Například z důvodu nízkého příjmu nebo záznamu v registru dlužníků. V nabídce je tedy například půjčka bez registru.

  • Výhodou těchto druhů úvěrů je rychlé vyřízení a bezúčelnost.
  • Za poskytnuté finance si můžete pořídit cokoliv, co máte v plánu.

Jednou z možností je například investice do vlastního bydlení. Výhodně se dá například koupit nemovitost v dražbě. Je ale nutné zjistit si všechny dostupné podrobnosti, aby se tato investice vyplatila. Nikdo z nás by jistě nechtěl koupit dům nebo byt s dluhem nebo jiným zatížením.

o   První informace získáte na katastru nemovitostí.

o   Pokud chcete mít jistotu, že nic nepřehlédnete, pak se obraťte na odborníka z oblasti realit.

House Property Lego Blocks  - Aldarami / Pixabay
Vyplatí se koupě nemovitosti v dražbě?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *