4 důvody, proč uvažovat o vlastní studně

Na vodovodní síti je závislá většina obyvatel. Připojení k vodovodnímu řadu má své výhody, ale i úskalí. Nejslabším místem je bezesporu závislost na správném fungování –  jakákoliv havárie domácnost dočasně ochromí. Proto si stále více lidí pohrává s myšlenkou na realizaci vlastní studny. Z jakých důvodů byste o ní měli uvažovat i vy?

1) Nezávislost na vodovodním systému

Pro většinu lidí je hlavním důvodem pro pořízení studny touha po nezávislosti na vodovodním systému. Pokud dáte realizaci zelenou, získáte vlastní zdroj vody, na který se můžete spolehnout bez ohledu na problémy ve vodovodním řadu. Přestanete být závislí na dodávkách vody od města nebo obce a vaše domácnost bude provozuschopná i v případě výpadků.

2) Kontrola kvality vody

K dalším klíčovým důvodům pro zbudování studny je možnost kontroly kvality vody. Prostřednictvím vlastní studny zajistíte, aby byla voda, kterou pijete a používáte, čistá a zdravá. Stačí ji pravidelně testovat a provádět údržbu studny, aby se minimalizovalo riziko kontaminace. Mít možnost ovlivnit kvalitu vody se hodí zejména v případě, že někdo v domácnosti trpí alergiemi nebo jinými zdravotními problémy.

3) Úspora peněz

S ohledem na ekonomickou krizi není divu, že stále více lidí vnímá studnu jako prostředek k finanční úspoře. Díky vlastnímu zdroji vody nebudete muset platit za vodu z veřejného zdroje, což se z dlouhodobého hlediska opravdu vyplatí. Především pak v případě, že vodu používáte k zálivce větší zahrady či jiné plochy.

4) Zvýšení hodnoty nemovitosti

Na seznamu benefitů vlastní studny také najdete zvýšení hodnoty nemovitosti. Takový objekt může být atraktivnější pro potenciální kupce, a to zejména v případě, že se pozemek nachází v oblasti s nedostatkem vody. Takže pokud o budoucím prodeji nemovitosti uvažujete, zhotovení studny má rozhodně smysl.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *