A Girl In A Long Dress Figure

Nehyzděte zahradu pletivem, pořiďte si dřevěný plot

Přírodní materiály se u rodinného domu skvěle vyjímají a neplatí to jen o různých doplňcích, či pergolách. Důležitou součástí zahrady je plot, který určuje její tvář. Proč tedy volit nevzhledné pletivo, které vytváří dojem ohrady, když můžeme zvolit krásný dřevěný plot.

Krásný plot děla hranice vašeho pozemku

Oplocení je první věcí, s kterou se návštěva u Vás doma bude setkávat, je tedy dobré dbát na to, aby měl jistou úroveň a nepokazil tak dojem ze zbytku, třeba hezky upravené, zahrady a domu. Jednou z možností, jak docílit zajímavého výsledku je vybudování dřevěného plotu.

Svým přírodním vzhledem nebude působit rušivě a zvolením vhodných doplňků, například ozdobného kování, můžete z plotu udělat kousek, který na první pohled zaujme.

Při výběru máme nespočet možností, z kterých si můžeme sestavit plot přesně podle našich představ. Dominantou každého dřevěného plotu jsou samozřejmě plotové plaňky. Můžeme volit kosé, které mají na obou stranách rovnou hranu, zakulacené, které působí ozdobnějším dojmem, ale také s různými typy zašpičatění.

Při nákupu je nutno myslet na mnoho parametrů

Dalším, velice důležitým aspektem, který je třeba dobře promyslet před nákupem, je výška plotu. Na výběr je mnoho délek – od těch nejnižších, které dobře poslouží například při oplocení záhonu až po plaňky mající výšku přes dva metry, jejž najdou uplatnění buď jako vhodný strážce soukromí, nebo kvalitnější zabezpečení majetku.

Při troše tvůrčí fantazie je pak možné vykouzlit z dřevěného plotu umělecká díla. Často se jedná o různé kombinace dřevěných mříží, ozdobných plotových sloupků, doplněné vhodným kováním.

Velkou výhodou dřevěných plotů jsou také jejich možnosti umístění. Na površích, kde není možné betonovat plotové sloupky, se nabízí možnost ukotvení nosných částí dřevěného plotu například trnem do betonu, či dlažby.

Board Wooden Texture Grunge Panel
Nehyzděte zahradu pletivem, pořiďte si dřevěný plot

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *