Kde se dá využít kvalitní jímka? Poslouží vám u domu i v zahradě

I když se to nezdá, jímka má využití více než dost. Pokud se zajímáte o to, kde všude se dá použít, podívejte se společně s námi na hlavní možnosti. Ty jasně ukážou, jak všestranná možnost to je.

U domů, kde není kanalizace

Ve většině větších i menších měst je kanalizace něčím, co je zcela běžné. Kdo si zde dům postaví, ten se na kanalizaci jednoduše napojí a odpadní vodu řešit nemusí. V malých obcích už to může být problém, jelikož zde kanalizace být nemusí, jsou možností levné betonové jímky. Právě do nich následně odpadní voda proudí. Když se naplní, objedná se jejich vyvezení. Jednoduché, efektivní a v souladu s předpisy, stejně jako v souladu s ochranou přírody.

Na zahrádkách využijete jímky na dešťovou vodu

Ano, i tam se dá jímka použít. A stejně, jako v případě různých domů v menších obcích. Nejde ale o řešení jediné. Nezapomínejme také na to, že existují jímky na dešťovou vodu.

Už jejich název jasně ukazuje na to, k čemu konkrétně jsou určené a co dokážou. Je do nich jímána dešťová voda, která může být použita třeba na zalévání, mytí auta a další věci, kde je voda pitná zbytečná. Dané řešení má i řadu dalších výhod, a to:

  • možnost výběru různých velikostí,
  • možnost využití dotace,
  • možnost zalévat i v období sucha.

U chat a chalup

Pokud k nim jezdíte jenom nárazově, ne víkendy, tak by se provoz domácí čističky odpadních vod určitě nevyplatil. Stejně tak by se nemuselo vyplatit ani její pořízení. A tak i zde plně přijde vhod jímka. U vhodné velikosti může dojít k tomu, že bude dostačovat po dobu celé sezony. Na jejím konci se vyveze.

Jedná se o řešení, které je levné na pořízení, jednoduché na provoz, stejně jako je spojeno s minimálními náklady, pokud jde o její případné vyprázdnění. Zvláště v horských, nebo také v hůře přístupných oblastech je to právě toto konkrétní řešení, které můžeme považovat za jedno z těch nejvíce využívaných. A to pro výčet daných kladů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *