Vlastní bazén už není jen pro vyvolené

Ještě před pár lety by vás bazén na zahradě vyšvihl mezi elitu národa. Jenže od doby, kdy tento výdobytek přišel na náš trh, už uběhla spousta vody, a dnes je modrý kruh nebo ovál dostupný opravdu všem.

Pokud po vlastním bazénu nějakou dobu pokukujete, třeba vám při výběru pomůže náš malý návod.

Jak vybírat bazén do vaši zahrady

V první řadě byste si měli ujasnit, zda chcete bazén používat jen v sezóně, nebo zda jej chcete zařadit do svých sportovních aktivit celoročně. Venkovní bazény oceníte hlavně v létě, v chladném počasí je jejich použití hodně omezené. Sice je můžete doplnit nejrůznějším typem vytápění, ale to nic nezmění na tom, že vám bude při jejich opuštění zima. Na druhou stranu léto si v nich užijete na jedničku – opalování na lehátku vedle bazénu nemá konkurenci.

Kompromisem mohou být zastřešené venkovní bazény. Na standardní bazén si prostě pořídíte zatahovatelnou průhlednou střechu a problém je vyřešen. Střecha pomůže udržet teplotu vody i okolního prostředí, koupací sezónu si tak výrazně prodloužíte.

Kdy volit zapuštěné bazény

Pokud chcete bazén využívat celoročně bez jakýchkoliv obav, budete se muset podívat na zboží nacházející se v sortimentu zapuštěné bazény. Ty jsou totiž vhodné i do interiérů, ideální pro bazén je sklep nebo k domu přistavená koupací místnost. Zapuštěný bazén je schovaný v úrovni terénu, snadněji se do něj vstupuje a na první pohled je exkluzivnější.

Současná nabídka bazénů i bazénového příslušenství je velmi široká a jen málokterý zákazník se v ní dokáže pořádně zorientovat. Není proto od věci obrátit se na bazénové specialisty, mezi které patří třeba bazény Albixon.

Na trhu působí už 20 let a specializují se na všechna koupací zařízení. Erudované informace vám tak podají k bazénům, vířivkám, infrasaunám a samozřejmě veškerému příslušenství a montáži.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *