Lze přestat kouřit s elektronickou cigaretou?

V posledních letech se rozmáhá trend odvykat si od kouření za pomocí elektronické cigarety. Kuřák má totiž stále pocit, že kouří, i když do sebe dostává o dost méně škodlivých látek a nikotinu. Jenže odvykání pomocí e-cigarety není úplně tak jednoduché. Abyste si totiž opravdu odvykli od klasického kouření, nestačí mít pouze elektronickou cigaretu. Jedná se o mnohem složitější proces. Úskalí a komplikace, které vás mohou nepříjemně překvapit, naleznete o pár řádků níže.

Správná náplň do elektronické cigarety

V prvé řadě je důležitý výběr správné náplně do elektronické cigarety. Teď ale nemluvíme o správné příchuti, ta je pouze na vás, ale o správném množství nikotinu v e-liquidu. Nikotinu by mělo být v e-liquidu co nejméně, tedy maximálně do 12 miligramů nikotinu, na mililitr e-liquidu. Na začátku si samozřejmě můžete vybrat e-liquid s vyšším obsahem nikotinu, který budete postupně snižovat na úplné minimum, tedy na 0 mg nikotinu/ml. Ovšem pořádně se zamyslete, jak moc silným kuřákem v současnosti jste.

Pokud kouříte pouze příležitostně, dalo by se říct takřka svátečně, bude pro vás obsah nikotinu 12 miligramů na mililitr e-liquidu zbytečně mnoho, a proto si hned na začátku vyberte z některého menšího množství, například 6 mg nikotinu/ml.

Kouření jen občas

Výběr správného liquidu ale stále ještě neznamená, že se odnaučíte kouřit. Spousta kuřáků propadá v domnění, že když mají v cigaretě méně nikotinu a když elektronická cigareta prakticky nejde cítit, že mohou kouřit neustále a všude. To je ale mýtus a naprostý omyl. Pokud chcete opravdu přestat kouřit, i kouření samotné elektronické cigarety budete muset omezovat. Nejlépe si všechno zapisujte, například kdy jste kouřili, jak dlouho jste kouřili a kolik jste toho asi vykouřili.

Některé elektronické cigarety mají tuto funkci již zabudovanou, tudíž budete mít o starost méně. Postupně délku i četnost kouření omezujte. Jednou se díky tomu určitě dočkáte dne, kdy všechny klasické cigarety i svou elektronickou cigaretu hodíte do koše. Vše je pouze otázkou času a vaší pevné vůle.

  1. Už půl roku se snažím přestat kouřit. Ze začátku se mi to moc nedařilo. Zkusila jsem přestat i ze dne na den, ale od toho jsem okamžitě upustila. Pak jsem našla na netu stránky právě o odvykání kouření a elektronických cigaretách http://www.prestavamkourit.cz/ Nakonec jsem si řekla, že to vyzkouším. Už je to víc jak čtvrt roku co jsem přešla na elektronické cigarety a zdá se mi, že to funguje. Pomalu jsem začala snižovat dávky nikotinu a nedělá mi to problém

  2. Ahoj všem, jsem kuřákem od 15let tedy kouřím už 20let, krabičku deně. Nikdy se mi nepovedlo přestat ani na jeden den i když mi bylo hodně zle. Ted jsem prodelala zánět prudušek a chut na cigaretu mne uplně opustila. Jsou to teprve 4dny co nekouřím . Krabičku z jednou cigaretou mám pořád na stole no uvidím jestli se mi to povede.

  3. Tak to ti držím palce. Už je to nějakou dobu co jsi zveřejnila příspěvek, tak by mě zajímalo jak ti to jde, ale pochybuji, že sem ještě zavítáš 🙁
    Co mě se týče, tak ačkoliv by si to několik lidí přálo tak se mi přestávat kouřit nechce. Sice jsem přešel na elektronické cigarety, ale jsem spokojen tak jak jsem teď. E-cigaretu jsem si oblíbil, ty klasické už vůbec nekupuji. Jen tak pro zábavu, víte jak vlastně taková e-cigareta funguje? Koukněte se tady http://www.e-smoke.cz/video.html pěkná videa 🙂

  4. Za čal sem kou řit od desti let potom sem přestál diš sem chodíl do školy tak mi spolužaci býlí kuřaci tak mě to pořat nutílo a nutílo tak sem do toho za s sem do toho spad kouřil sem dal a dal potm mě to uš nak ne bavilo tak sem kouřil jenom op čas jinak uš toho chci poravdu nechát chci byt zdravi a ne nemocni takovou hruzu co se vtělé tvoři to se mi vubec ne líbi.Ne budu si kvuli tomu ničít žívot a ni svoje tělo kolik lidí sou kvuli tomu nemocni.Jednou sem bíl na plicním od děléním a tam sem viděl ty lídi ktere tam moc trpěly biláto opravdu hruzá ne ni to oprávdu pěknej pohlét.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *