Sparks Lake Oregon Pacific Northwest  - HardebeckMedia / Pixabay

Jak filtrovat vodu, a tak zvýšit její kvalitu

Člověk bez vody vydrží nejvíce 7-10 dnů a i to za ideálních podmínek. V extrémních situacích jako bloudění v poušti, je to mnohem méně. Voda je pro člověka velmi důležitá a stejně i její kvalita, dáváte si na ní záležet? Mnoho lidí pije vodu z vodovodu, aniž by se zajímalo o její vlastnosti, kvalitu a chemické vlastnosti.

Často se stává, že voda je tvrdá, najdete v ní fyzické nečistoty a někdy i nebezpečné bakterie. Jak pečovat o vodu, aby se vám tohle nikdy nestalo?

Filtrujte vodu

Nainstalovat filtr vody, můžete i když jste napojen na městský zdroj pitné vody a i tehdy, když máte vlastní studnu. Ten vodu zbavuje téměř všech fyzických nečistot, některé dokáží zadržet částice velké i 1 mikron, takové filtry jsou velmi účinné. A co zachycují? Většinou jde o fyzické nečistoty jako jemný písek, kousky hlinky či jíl.

Důležité je však takové filtry pravidelně měnit, neboť nejsou nesmrtelné. Když to s používáním přeženete, může se stát, že do vody se budou vyplavovat zachyceny částečky z filtru.

Máte vlastní studnu?

Nic nepodceňujte Když máte vlastní studnu, nemůžete nic nechat náhodě. Pravidelné rozbory vody jsou naprostou samozřejmostí, nikdy nevíte, kdy se může rozšířit epidemie slintavky. Ale to není vše, co můžete udělat.

Úprava vody ze studny není žádná věda, stačí k tomu přistupovat zodpovědně a nemusíte se ničeho obávat. Ideální je mít v studni UV lampu, která zabíjí bakterie, aniž jste tam museli sypat nějakou chemii. A jaká filtrace se doporučuje?

Reverzní osmóza

Reverzní osmóza je ideální způsob, jak pročistit vodu ze studny, aniž byste museli měnit její chuť chemií. Reverzní osmóza obsahuje membrány, které nepropustí nic jiného pouze vodu. Vše ostatní zachycují, a tak je voda přefiltrována velmi ekologicky a zdraví bezpečně. Tento způsob zvyšování kvality vody je populární hlavně v západní Evropě.

Winter Rocks Cold Icy Blue Oregon - HardebeckMedia / Pixabay
Jak filtrovat vodu, a tak zvýšit její kvalitu

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *