Keys House Property Real Estate  - Tumisu / Pixabay

Půjčky se zástavou nemovitosti

Hypotéka je ve své podstatě půjčkou se zástavou nemovitosti. Je to nejvyužívanější a moderní forma financování vlastního bydlení. Rozlišujeme dva druhy hypotéky, a sice americkou a klasickou.

Klasická hypotéka je půjčkou, o kterou se žádá za účelem pořízení či vybavení vlastního bydlení. Náklady, které jsou profinancovány, je nezbytně nutné přesně doložit. Z dokumentů musí být jasné, že se jedná o náklady spojené s bydlením. Na rozdíl od klasické hypotéky je americká hypotéka půjčka, u které není nutné prokazovat účel, na který chcete úvěr využít. Právě z tohoto důvodu se americká hypotéka těší stále větší oblibě.

Máte ještě jednu možnost

Vedle hypoték je tu ještě třetí typ, a sice půjčka se zástavou nemovitosti. V tomto případě jde zpravidla o produkt nebankovní společnosti, kdy je možné kromě nemovitosti zastavit i další předmět s vysokou cenou, jako například automobil.

Všechny půjčky se zástavou, ať už nemovitosti nebo dalšího předmětu s vysokou cenou, jsou vypláceny do výše 30, 50, 70 % (někde dokonce 100 %) tržní hodnoty konkrétní zástavy.

Krátkodobou nebankovní půjčku se zástavou nemovitosti je vhodné využít v případě, že se nacházíte ve složité finanční situaci, potřebujete na krátkou dobu vypůjčit finanční prostředky a nemáte zdroje, od kterých byste si peníze byť jen na krátkou dobu půjčili. Nemusíte prokazovat účel, na který chcete půjčku použít. S tímto typem půjčky můžete vyplatit exekuce, věřitele, dražbu apod.

Home For Sale Newly Constructed  - paulbr75 / Pixabay
paulbr75 / Pixabay

Jaké jsou výhody půjčky se zástavou?

Jak je již zmíněno výše, velkou výhodou je její neúčelovost. Nemusíte nikde dokládat účel, kvůli kterému o ni žádáte, což je velkým pozitivem zejména pro ty, kteří vzhledem ke své nepříliš pozitivní životní situaci nechtějí sdělovat důvod, proč o půjčku žádají.

Dalším pozitivem je výhodnější měsíční úroková sazba oproti jiným půjčkám – ta činí od 1,5 % do 3 %. Výše poskytnuté půjčky závisí čistě na výši hodnoty nemovitosti, půjčky se pohybují od 10 tisíc Kč do 5 milionů Kč. Doba splatnosti se liší v závislosti na společnosti, půjčka se zástavou nemovitosti může být poskytnuta až na 20 let.

Výhodou, které některé nebankovní společnosti nabízí, je rovněž fakt, že mnoho nebankovních společností vůbec nenahlíží do registru ani nechtějí dokládat výši vašich příjmů. Většinou ani neplatíte žádné poplatky za zřízení půjčky předem – a to ani v případě odhadu zastavované nemovitosti.

V čem se liší nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti oproti klasickému úvěru

Jednak se liší v úrokové sazbě, která je měsíční a nikoliv roční jako v případě klasického úvěru či americké hypotéky. Dále se liší doba splatnosti u jednotlivých nebankovních společností. V případě, že nechcete využívat nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti, můžete si vybrat z nabídky rychlých půjček.

Construction Building House City  - skorchanov / Pixabay
skorchanov / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *