Když pojištění majetku, tak kvalitní. Co a proč si pojistit?

V drtivé většině případů, pokud hovoříme o pojištění, chceme se pojistit v situacích, kdy to dává smysl. U majetku je to například takový majetek, který pro nás má určitou hodnotu či si jej ceníme. Obvykle jsou to domy a byty v osobním vlastnictví, ale toto pojištění může pokrývat celou řadu dalších případů. Dům a byt tedy není zdaleka vše, co můžeme do pojištění majetku zahrnout.

Co se vám skutečně vyplatí?

V prvé řadě byste měli vždy zvážit rizika, která jsou spojena s určitým majetkem, který vlastníte. Podle toho byste potom měli přistupovat k pojištění. Myslete také na to, že pokud už máte nějakou pojistku dlouhou dobu, určitě stojí za to, podívat se na její parametry.

Například v případě nemovitosti se mohla významně změnit její cena třeba v důsledku rekonstrukce, což nemusí ale stávající pojistka odrážet. Kvalitní majetkové pojištění nemusí být pouze klasické pojištění proti katastrofickým událostem, jako jsou přírodní živly, nebo zásah vyšší moci typu pád letadla, ale může krýt i celou řadu dalších situací. Může jít například o vyteklou pračku, prasklé vodovodní potrubí a podobně. Pojištění se vám může hodit také tehdy, pokud třeba omylem poškodíte zboží v obchodě nebo někoho zraníte při sportu.

Pojistit si můžete také své cenné věci, kdy se vám potom může hodit:

  • Pojištění nahodilého poškození a odcizení
  • Pojištění prodloužené záruky

Pokud jsme výše hovořili o nemovitostech, nemusí to být pouze vlastní dům či byt, co se vám může vyplatit pojistit. Klidně se může jednat o vaši kancelář či ordinaci a její vybavení. Vždy se však zaměřte na to, co konkrétní nabídka pojištění kryje, aby pro vás měla v konečném důsledku význam.

Snadné sjednání online

Celá řada pojišťoven v dnešní době umožňuje také sjednání pojistky přes internet. To vše velmi zjednodušuje. Třeba ERGO pojišťovna umožňuje pojistit si majetek online na základě absolvování několika jednoduchých kroků. Pojišťovny se nám tak snaží vše co nejvíce zjednodušit a návštěva pobočky už nemusí být v mnoha případech nutná.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *