5 tipů pro využití silných magnetů v dílně a garáži

Neodymové magnety jsou velice silné a cenově příznivé. Neodymové magnety jsou ze směsi neodymu, železa a boru. Kromě průmyslu, výroby, skladování nebo i domácnosti najdou uplatnění také v garáži a dílně. K čemu se vám neodymy mohou hodit? Vyzkoušejte pět tipů.

1) Vyrobte si magnetický držák nářadí

Kam ukládat nářadí, aby bylo hned po ruce a bylo hezky vidět? Magnetický držák je stylový a většina nářadí na něm drží. Docela snadno si držák vyrobíte z magnetických úchytů v ocelovém pouzdře, které jsou odolné.

Přišroubujte magnetické úchyty s otvorem na šroub na překližku nebo jinou pevnou desku. Pak k nim nářadí nacvakněte. V závislosti na velikosti a hmotnosti nářadí zvolte vhodné magnety.

2) Opravte dvířka skříně

Otevírají se vám pořád dvířka skříně nebo úložných prostor? Vybavte je nábytkovým magnetem a máte po starostech. Přišroubujte nebo přilepte k nim neodymový magnetický kvádr. Na druhou stranu skříně přimontujte ocelový kotouč nebo kousek plechu, ke kterému se magnet přicvakne a podrží dvířka zavřená.

3) Vytvořte magnetický lapač špon pro vrtání železa a oceli

Vrtáte-li do feromagnetického kovu – oceli, železa, špony a piliny odletují všude okolo. Kdo to má pak uklízet? Vyrobte si pomůcku, magnetický lapač špon. Přicvakněte k místu vrtání silný neodymový magnet, ideálně vložený do plastového pouzdra. Vhodný je například neodymový magnetický kotouč. Železné piliny a špony s k němu nachytají. Pak magnet jen sejměte, přesuňte nad odpadkový koš a opatrně z plastového pouzdra vyjměte. Magnetická síla zmizí a špony spadají do koše. Podívejte se na celý postup, jak magnetický chytač železných pilin a špon vyrobit.

4) Hoďte pivní zátku na stěnu

Chutná-li vám oblíbený nápoj – pivo – třeba přemýšlíte, kam s pěknými zátkami od lahví. Použijte dva či více neodymových kotoučů s otvorem. Přišroubujte je na kus prkna, anebo rovnou ke stěně na hmoždinky. Až si pivko v dílně otevřete, hoďte víčko na magnetický držák pivních zátek. Cvak! Zátka se „zaparkuje“ mezi ostatní víčka a vaši přátelé možná ocení pěknou pivní dekoraci.

5) Zavěste svítidlo ke konstrukci

Připevněte lampu na kovovou konstrukci i bez vrtání otvorů. Přicvakněte ke konstrukci magnetické háčky, lampu na ně zavěste. Neodymové háčky mají velkou magnetickou sílu. Pořiďte si rovnou celou výhodnou sadu 10 magnetických háčků.

Kde dál magnety v dílně použít?

  • na připevnění sítí do oken proti hmyzu,
  • pro výrobu držáku mýdla na umyvadlo,
  • k připevnění osvětlovacích LED pásek,
  • a pro mnoho dalších věcí – inspiraci získáte na blogu Unimagnet.cz

Ať vám silné magnety slouží!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *